Telefonovanie

TRENDY V TELEFONOVANÍ 2016

Článkov, videí a školení o tom, ako úspešne telefonovať, je obrovské množstvo. Na orientáciu sa v týchto trendoch potrebujeme mapu s návodom. Avšak, nie je isté, že Vaša úspešnosť v telefonovaní porastie. 

Psychika a rozmýšľanie ľudí sa vekom neustále mení.

Článok je určený pre všetkých, ktorí telefonujú - pre všetkých nás. 


Mediá, televízia, internet a sociálne siete nás neustále posúvajú ďalej. Na základe týchto dôvodov sa dá odhadnúť, aké techniky je potrebné pri telefonovaní používať.

Koľkokrát ste sa stretli s inzerátmi, kde nie je uvedené telefónne číslo pri zverejnení daného inzerátu? Je to v skutku amaterizmus. Ako chce človek niečo predať,ked ani neuvedie telefonne číslo?

V minulosti nám stačilo nadšenie a získali sme cez telefón čokoľvek. Dnes to tak nefunguje, dnes je nutnosťou využívať racionálny základ.

Teoreticky napísať podstatu vie každý priemerný manažér, no podstatná otázka v tomto kontexte znie, AKO?

—Ako sa emočne naladiť?— Ako správne používat otázky?— Ako dokážeme najlepšie upútať klientovu pozornosť?— Ako vzbudiť záujem a využívať otázky?— Ako vyvolať potrebu?— Ako prispôsobiť komunikáciu?— Ako empaticky počúvať klienta ?

Stručne si prejdeme základné body ako sa popasovať s týmito "AKO?". Nie je však reálne sa venovať v článku každej jednej téme, pretože len téma o počúvaní klienta je minimálne na hodinu prednášania. Pokiaľ chcete byť profesionál, navštívte praktický tréning, najlepšie u lektora-praktika, ktorý má skúsenosti s ľudmi a s telefonovaním.

Energia a vyžarovanie sú skutočne podstatné. Mnohí si myslia "veď ma nevidia, nevedia čo práve robím", no ich predstavy sú MILNÉ. Ľudia robia množstvo chýb aj pri banálnej veci ako je predávanie produktov/servisov na internete.

Pýtajú sa pána Novotného: "Predal si to auto? Ozval sa Ti niekto na inzerát?" ,,Neviem, nezdvíham čísla, ktoré nepoznám !"

Koľkokrát ste sa stretli s inzerentami, ktorí neuvádzajú telefónne číslo pri zverejnení inzerátov? Je to v skutku amaterizmus. Ako môže niekto chcieť niečo predať bez telefonovania?